Raadscolumn 27 augustus 2026, Cor Tromp - SGP
Klimaatverandering
Het klimaat is altijd in beweging. De bosbranden zijn indrukwekkend. Helaas worden veel branden aangestoken. Daarbij komt dat de afgelopen 100 jaar grote oppervlakten zijn aangeplant met naaldbossen. Kale vlaktes branden moeilijk. Is dit gedrag of klimaat? Of beide?

Nieuwe mogelijkheden
Ik zie ook nieuwe mogelijkheden. De blauwvintonijn komt weer voor in de Noordzee! Gaaf! Ik heb met deze indrukwekkende vissen gezwommen bij L’Ametlla de Mar. Dat kan toch ook in de monding van de Westerschelde? Of denk aan de gigantische zoetwatersystemen bij de rijstvelden in de Ebro-delta.
Copy-paste naar Walcheren?
Vooruitkijken
De moraal is wat mij betreft helder: het klimaat verandert. Wij kunnen die verandering niet tegenhouden, maar we moeten ons wél proactief aanpassen.
Ook bij de ontwikkeling van Vlissingen moeten we daarom verder vooruitkijken. Denk aan irrigatiesystemen in de openbare ruimte, andere bomen zoals (palm)bomen, brandveiligheid, nieuwe recreatievormen én economische kansen. Zo bouwen we als gemeente aan een toekomstbestendig Vlissingen.
Cor Tromp, raadslid SGP
E-mail: sgpcortromp@solcon.nl
