Uitslag kinderverkiezingen 2026
Op 10 en 12 maart zijn de kinderverkiezingen gehouden. De Kinderverkiezingen zijn gesimuleerde verkiezingen om kinderen te leren hoe verkiezingen werken. Er nemen 16 klassen deel aan deze Kinderverkiezingen, dit zijn ruim 300 leerlingen.
Meedoen aan de Kinderverkiezingen is een goede oefening voor later. Je leert immers het meest over verkiezingen door zelf te ervaren hoe verkiezingen werken. Om de leerlingen bij de gemeenteraadsverkiezingen te betrekken, hebben de leerlingen in de afgelopen weken een inhoudelijke les gehad en hebben ze het spel Democracity gespeeld.
Burgemeester Bas van den Tillaar: “Tijdens deze Kinderverkiezingen laten we onze jongste inwoners van 11/12 jaar kennismaken met onze democratie en ik zie dit als een belangrijke investering in de toekomst van onze samenleving. Ze ervaren hierdoor hoe zo’n verkiezing werkt en waarom je stem ertoe doet. De Kinderverkiezingen zijn een speelse en waardevolle manier om hen te laten ontdekken dat hun mening telt en dat stemmen en gezamenlijk beslissingen nemen de basis vormen van onze democratie.”
Opkomst en uitslag
Er zijn 327 stempassen uitgegeven, hiervan hebben 311 leerlingen hun stem uitgebracht, er zijn 5 blanco stemmen. De opkomst voor deze verkiezingen is 95%
De uitslag per school en per klas is te vinden op onze website https://gemeenteraad.vlissingen.nl/.
Hierbij de totale uitslag inclusief de zetelverdeling.
Kinderverkiezingen 2026 | ||
| Aanduiding politieke partij | Aantal stemmen | Aantal zetels |
| Partij Souburg-Ritthem | 11 | 1 |
| GROENLINKS / Partij van de Arbeid (PvdA) | 43 | 4 |
| Lokale Partij Vlissingen | 29 | 3 |
| POV perspectief op Vlissingen! | 14 | 1 |
| VVD | 33 | 3 |
| Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) | 6 | 1 |
| 50PLUS | 14 | 1 |
| SP (Socialistische Partij) | 11 | 1 |
| D66 | 72 | 7 |
| Forum voor Democratie | 9 | 1 |
| CDA | 14 | 1 |
| ChristenUnie | 12 | 1 |
| Souburgs Belang | 5 | 1 |
| Pro Vlissingen | 33 | 3 |
